چرا e book ها را بیشتر دوست داریم؟

با حضور کامپیوترها، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، شکل جدیدی از کتاب به نام کتاب الکترونیکی (ebook) به وجود آمد.
همان طور که قبلا اشاره کردیم با حضور کامپیوترها، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، شکل جدیدی از کتاب به نام کتاب الکترونیکی (ebook) به وجود آمد.
این شکل از کتاب‌ها ‌توانستند سریع‌تر از همیشه در دسترس مردم قرار بگیرند. البته که با این وجود هنوز هم بسیاری از افراد هستند که کتاب های کاغذی را ترجیح می دهند.

کتاب‌های الکترونیک همه جا هستند و همه جا می‌توانید از آنها استفاده کنید.
 این کتاب‌ها، همیشه همراه شما هستند و نیازی نیست کتاب را همراه خودتان حمل کنید.  برای تهیه یک کتاب جدید، نیازی نیست به کتابخانه مراجعه کنید، بلکه با خرید آنلاین می‌توانید به سرعت به آن دسترسی پیدا کرده و از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی، آن را مطالعه کنید.

حمل کتاب‌های الکترونیک راحت است
کتاب‌های کاغذی معمولاً وزن زیادی دارند که حمل آنها دشوار است. در حالیکه کتاب‌های الکترونیکی این گونه نیستند شما می‌توانید در تلفن همراه‌تان، کتابخانه بزرگی از نسخه‌های دیجیتالی کتاب‌ها تهیه کرده و در هر زمان و مکانی به آنها دسترسی داشته باشید.

با محیط زیست ارتباط بهتری برقرار کنید
انتشار محتوای الکترونیکی به جای چاپ می‌تواند موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ، جلوگیری از قطع بیشتر درختان و آسیب کمتر به محیط زیست شود بسیاری از علاقخ مندان به کتاب‌های چاپ­ شده، اخیرا بیشتر کتاب‌هایشان را بصورت دیجیتالی خریداری می‌کنند تا حداقل به حفظ محیط‌زیست کمک کرده باشند.


در محیط تاریک هم می‌توان کتاب خواند
به راحتی می‌توانید با کمک نور تلفن همراه یا کامپیوترتان، در تاریکی کتاب بخوانید. بسیاری از گوشی‌های هوشمند تنظیمات Dark mode دارند و این به خوانندگان کتاب در تاریکی کمک می‌کند تا با راحتی بیشتری به مطالعه بپردازند.

به روز رسانی راحت کتاب ها الکترونیکی
کتاب‌های فیزیکی معمولاً ویرایش‌های زیادی دارند. بسیاری از این ویرایش‌ها ممکن است پس از تیراژ بالای یک کتاب رخ دهد. مسلماً انجام این ویراست و چاپ مجدد آن، هزینه‌های زیادی در پی دارد اما در صورت نیاز به ویرایش کتاب‌های الکترونیکی، با هزینه‌های بسیار کمتری این کار انجام می‌گیرد.
منبع:   تعداد بازدید : 350
کلمات کلیدی: 
چاپ خبر